הגורמים העיקריים להיווצרתם של ורידים ברגליים

טיפול ואבחון ורידים ברגליים זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לטיפול ואבחון ורידים ברגליים!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו עוד היום!

בעיית הדליות או הופעת ורידים ברגליים הינה בעיה שכיחה ונפוצה מאד בקרב האוכלוסייה הכללית, ובעיקר בקרב נשים.

בעיות בורידים, או חוסר ספיקתם, עלולה לגרום למצב של נפיחות כתוצאה מהצטברות דם. חוסר הניקוז הורידי עלול להוביל לסיבוכים נוספים, מלבד אלה הנמנים על תופעות אסתטיות, אשר הן אלה אשר מפריעות בסופו של דבר למטופלים השונים.

רוב האנשים אשר פונים לטיפול עושים זאת על רקע החמרה מבחינה ויזואלית.

על מנת לאבחן את תסמיניה של מחלת כלי הדם הוורידיים, יש צורך באבחון של כירורג כלי דם. פעמים רבות, לא יידע המטפל על מחלה קיימת אלא ידווח רק על תסמינים אופייניים ובפעמים אחרות יידע המטופל על מחלה העוברת בתורשה, אך לא יתלונן על שום אבחנה כלשהי.

אחד הגורמים המשמעותיים בסוג מחלות ותופעות אלה הינו הגורם התורשתי, על המטופל לנסות למנוע את התופעה מבעוד מועד, על ידי מניעת עמידה ממושכת, גריבת גרביים אלסטיות, הקפדה על פעילות גופנית כמו שחייה, ולקיחת תוספי מזון מומלצים.

מנגנון פעולת הורידים

הורידים אשר אמורים להחזיר את הדם ואתו את חומרי הפסולת אל הלב, צריכים לפעול כנגד כוח המשיכה.

העזרה אשר ורידים אלה מקבלים היא בצורת כיווץ השריר ומסתמים חד כיוונים הנמצאים בהם. כאשר ישנה בעיה תפקודית במסתמים, כמו שקורה במצב של דליות או הופעת ורידים ברגלים, מצטבר דם בכלי הדם השטחיים.

הצטברות זו מפעילה לחץ על דפנות הכלי. דליות הינן המפה המצוירת של מהלך הורידים השטחיים העמוסים לעייפה. לפעמים תופעה זו מתוארת כשרטוט עכביש על הרגל.

ישנם מגוון תופעות אשר עלולות להיגרם עקב פגיעה במסתמים או תופעות הקורות בורידים העמוקים. עם זאת, המוכרת ביותר היא תופעת הדליות varicose veins)) שהינה הפרעה במערכת הורידים השטחית.

כל התופעות הללו עלולות לגרום לכאבים כרוניים וממושכים, בעיה בריפוי הפצעים, נפיחויות, ודלקות. כמו כן, עלולים להיגרם דפורמציות ושינויים מבניים של הרגל וכף הרגל, במקרים קיצוניים מאד.

אולם בדרך כלל, תופעות אלו מסתכמות במטרד אסתטי בלבד אשר גורר בושה לחשוף את הרגליים בפומבי.

על אף כל הקושי, פגיעה בכלי הדם העמוקים עלולה להיות מסוכנת יותר ואף להוות סכנת חיים בעקבות הופעת קריש דם או התנתקותו כמו במקרים של תסחיף ריאתי.

הגורמים לתופעת הורידים

ברוב המקרים, ישנם אנשים הנמצאים בקבוצת סיכון ,ויידעו זאת. הופעת ורידים בולטים ברגליים הינה נטייה תורשתית גנטית, אשר עוברת מאם לבתה. נטייה זו מתבטאת בחולשת דפנות כלי הדם.

תופעה זו מחמירה במצבים של הריון, עודף משקל, עמידה ממושכת או בעיות הורמונליות שונות.

כל גורם אשר עלול להשפיע על לחץ כלי הדם, החל מלבוש צמוד וכלה בחוסר פעילות גופנית, עלול להחריף את התסמינים ולעודד הופעה מוקדמת של דליות.

כמו כן, תופעה זו נצפית באנשים מבוגרים (מעל גיל 50) בשכיחות גדולה יותר מאשר אצל צעירים, עקב פחות גמישות של כלי הדם בגיל המבוגר.

תופעה זו של הופעת דליות, נחשבת לעיתים, לסיבוך של החיים המערבים, המודרניים. קצב המחייה המהיר אשר מכתיב לנו הוראות תזונתיות ותנועתיות עומד בבסיס התופעה. למשל תזונה לקויה אשר יצרת עצירויות, עלולה לגרום באופן עקיף לעליית הלחץ בתוך הוריד.

היחלשות דופן הכלי, יכולה לנבוע גם מגורמים דלקתיים ומזהמים אחרים, נשיאת משאות כבדים, או בעיית מבנה גנטי אשר לא מאפשר את עמידותם של מבנים אלו. חסרים תזונתיים אחרים יכולים להתבטא בחוסר ויטמין C או בביופלבנואידים אשר משפיעים על פריכות כלי הדם.

ראו גם:

העלמת נימים בולטים

המרכז לטיפול ואבחון ורידים ברגליים

המרכז לטיפול ואבחון ורידים ברגליים מתמחה במתן מידע בתחום טיפול ואבחון ורידים ברגליים, כל מה שרציתם לדעת על טיפול ואבחון ורידים ברגליים. המרכז מופעל על ידי צוות של אנשי מקצוע בחירים. לרשות המרכז מגוון רחב של מקורות מידע איכותיים, המיועדים להגיש לכם מידע ברור ונגיש.

אז מה היה לנו בכתבה:

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

תודה

פנייתך התקבלה בהצלחה ותטופל בהקדם על ידי צוות האתר! עד שנחזור אליכם, מוזמנים בינתיים לקרוא מידע נוסף באתר

לקריאת המאמר »
072-3950397
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!
דילוג לתוכן