הופעת דליות ברגליים

טיפול ואבחון ורידים ברגליים זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לטיפול ואבחון ורידים ברגליים!

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

הופעת דליות ברגלייםדליות ברגליים הן ורידים בולטים ומעובים, המופיעים ברגליים, בעיקר בשוק. הדליות יוצרות בעיה אסתטית והן בעלות מראה לא יפה לעין, וכמו כן ללא טיפול עלולות גם להוביל לסיבוכים שונים.

הדליות נגרמות בגלל סיבות שונות, ומופיעות בכ-50% מהנשים, וכ-20% מהגברים. קיימות שיטות שונות לטיפול בדליות ברגלים, ובעזרת טיפול פשוט ביותר ניתן להעלים את הדליות ולהחזיר את הרגל למראה תקין ובריא.

הסיבה הפיזיולוגית להיווצרות הדליות ברגליים

תפקיד הורידים הוא לנקז את הדם מרקמות הגוף השונות ובחזרה אל הלב. הורידים הם בעלי שסתומים חד כיווניים, שתפקידם הוא למנוע את חזרת הדם אחורה, (באמצעות כוח המשיכה) ולגרום להחזרתו בצורה תקינה אל העליה הימנית בלב ובזכות הדופן הדקיקה של הורידים והשסתומים המדוברים, החזרת הדם ללב מתאפשרת בצורה טובה ויעילה.

מצבים שונים גורמים להיחלשות השסתומים האלה, ולהצטברות דם בוורידים ולהתרחבותם – אלו הן הדליות. כתוצאה, זרימת הדם אינה מתבצעת כהלכה, והדם לא מוחזר את הלב בצורה טובה ונוצרת התרחבות לא יפה של הורידים.

מה גורם ליצירת הדליות?

דליות ברגלים עשויות להיווצר על רקע סיבות שונות שיוצרות עומס על הורידים ובסופו של דבר גורמת להתפתחות הדליות.

הסיבה העיקרית להיווצרות הדליות היא משקל עודף ועמידה ממושכת, שיוצרים עומס רב על המערכת הורידית וגורמים להרס השסתומים ולהתפתחות הדליות.

כמו כן, הריון וגלולות למניעת הריון עשויים גם כן לגרום לדליות ברגליים. מלבד זאת, סכרת או מחלות רקע נוספות גם כן עלולים להוביל לבעיה.

אך מעל הכל קיימת התורשה, וחשוב לציין שדליות ברגליים היא תופעה משפחתית, והיסטוריה משפחתית של דליות מגבירה את הסיכון להתפתחותן.

סימני הדליות ברגליים

דליות ברגליים מאופיינות ברשת ורידים בולטת, הנמצאת בעיקר בשוקיים. הדליות מופיעות כורידים נפוחים ולא יפים ומהווים בעיה אסתטית קשה.

כמו כן, לצד הדליות עשויה להתפתח גם נפיחות ברגליים, בצקת ופגיעה בעור. מלבד המטרד האסתטי, הדליות ברגליים עלולות לגרום לכאבים ולצריבה, וכמו כן להוביל לצלוליטיס ולדלקות נוספות של הרקמות ברגליים.

הטיפול בדליות ברגליים

הטיפול בדליות ברגליים כולל טיפול שמרני וטיפול פולשני. הטיפול השמרני בדליות ברגליים מומלץ בשלבים הראשונים של הבעיה, ואילו הטיפול הניתוחי עדיף למטופלים שסובלים מסיבוכים שונים שנגרמים על רקע הדליות המדוברות, כמו כאב ובצקות.

הטיפול השמרני בדליות ברגליים

ברגע שמתחילות דליות ברגליים, ניתן לטפל בהן באופן שאינו פולשני, ובכך להגביר את הזרמת הדם ברשת הורידית, למנוע התפתחות דליות חדשות ולאפשר לשיפור האסתטיקה של הרגליים.

בדרך כלל מציעים למטופלים הסובלים מדליות להימנע מעמידה ממושכת ולהקפיד על הליכה. ידוע שבזכות הפעלת שרירי השוקיים במהלך ההליכה, מתאפשרת החזרת הדם הורידי ובכך הדליות נעלמות.

כמו כן, עמידה ממושכת גורמת לירידת הדם באמצעות כוח המשיכה אל השוקיים, ולכן משפיעה באופן משמעותי מאוד על הרחבת הדליות. מלבד זאת, ניתן להשתמש בגרביים אלסטיות אשר לוחצות על כלי הדם ברגליים ומגבירות את הזרמת הדם, ובכך מפחיתות את הרחבת הדליות.

הטיפול הפולשני בדליות ברגליים

במקרים קשים יותר, ניתן לעבור טיפולים פולשניים שמאפשרים את היעלמות הדליות. הטיפול הנפוץ ביותר הוא הזרקת קצף תחת אולטרסאונד, שמאפשר תוך סדרת טיפולים קצרה את היעלמות הדליות.

החומר המוזרק במהלך הטיפול גורם לכיווץ הורידים המוגדלים ולספיגתם על ידי הגוף. בכך, זרימת הדם לא תעבור יותר בכלי דם אלה, אלא תשתמש בכלים אחרים (ברקמות הגוף רשת מסועפת של ורידים, ופגיעה בוריד בודד לא תשפיע על מחזור הדם).

לאחר מספר טיפולים, הורידים נעלמים ובעיית הדליות נפתרת, ואכן מדובר בטיפול יעיל ובטוח ביותר, ללא תופעות לוואי משמעותיות.

ראו גם:

אי ספיקה ורידית

הופעת דליות ברגליים

המרכז לטיפול ואבחון ורידים ברגליים

המרכז לטיפול ואבחון ורידים ברגליים מתמחה במתן מידע בתחום טיפול ואבחון ורידים ברגליים, כל מה שרציתם לדעת על טיפול ואבחון ורידים ברגליים. המרכז מופעל על ידי צוות של אנשי מקצוע בחירים. לרשות המרכז מגוון רחב של מקורות מידע איכותיים, המיועדים להגיש לכם מידע ברור ונגיש.

אז מה היה לנו בכתבה: