טיפולים נפוצים להעלמת ורידים בולטים

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

טיפול ואבחון ורידים ברגליים זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לטיפול ואבחון ורידים ברגליים!

ורידים בולטים הינם סממן לורידים שאינם בריאים. מדובר בבעיית אי ספיקה של המסתמים בתוך הוורידים, בעקבותיה הלחץ התוך-ורידי גבוה יותר וגורם לוורידים להיות נפוחים ולהיראות מעבר לשכבת העור.

תופעה זו איננה אסתטית, אך מעבר לכך, היא גם מציקה: ורידים בולטים מלוויים פעמים רבות בתחושת נפיחות ברגלים ואף כאבים – להרחבה בנושא זה כאבים ברגליים באתר הכאב.

הטיפול להסרת ורידים בולטים הפך לפופולרי יותר בשנים האחרונות, יחד עם מגוון רחב של טיפולים אסתטיים אחרים.

נשים הן הסובלות העיקריות מבעיה זו, עקב השפעת השינויים ההורמונליים על הגוף, ורבות מהן נרתעות מחשיפת רגליהן בקיץ כיוון שהן חשות חוסר ביטחון בגופן בגלל הימצאות הוורידים. עבור אותן נשים, העלמת ורידים ברגליים היא הזדמנות לשפר את ההופעה החיצונית ועמה גם את הביטחון העצמי.

שיטות להעלמת ורידים בולטים

לא כל הסובלים מוורידים בולטים, סובלים מהם באותה מידה. התופעה מתחילה בדרך כלל בצורה מצומצמת ומתרחבת או מחמירה במהלך השנים. ישנם ורידים בולטים שרק נראים מתחת לעור, לעומת אחרים אשר הם כה נפוחים עד כי ממש ניתן לחוש בהם. כל אחד מן הטיפולים להעלמת ורידים בולטים מתאים למצבים שונים ולרמות חומרה שונות.

סוגי הטיפולים העיקריים להסרת ורידים בולטים הם:

  • גרביים אלסטיות–זהו טיפול פשוט ויעיל, הנעשה על ידי לבישת גרביים אלסטיים הדוקים המפעילים לחץ על הוורידים ומונעים התמלאותם בדם. כך פוחתת הנפיחות של הוורידים והתופעה פוחתת.
  • הזרקת קצף– בשיטה זו מוזרק חומר רפואי מיוחד אל תוך הווריד בהליך ללא הרדמה, הנעשה תחת השגחת אולטרסאונד. הקצף שמוזרק מפסיק לכמה רגעים את זרימת הדם בווריד ובכך גורם נזק לדפנותיו. יתרונו של הטיפול הוא בכך שאיננו מצריך הרדמה.
  • ניתוח ורידים בולטים–בניתוח הוצאת ורידים, יוצרים הרופאים כמה חתכים באזור הרגליים והמפשעה ודרכם מוציאים את הוורידים שאינם בריאים. הניתוח מבוצע בדרך כלל בהרדמה חלקית והאשפוז אחריו הוא של כמה שעות בלבד. לאחר הניתוח מופיעים לעיתים שטפי דם או זיהומים.
  • טיפול במחט– זהו הליך המבוצע בדרך כלל בהרדמה חלקית ולעיתים בהרדמה מלאה, והוא מתאים לבעלי ורידים מאוד בולטים. הרופא מנקב חור זעיר מעל הווריד ומכניס דרכו וו קטן שבאמצעותו ניתן למשוך את הווריד החוצה. ההחלמה מהליך זה אורכת כמה ימים ובדרך כלל לא חשים כאבים או תופעות לוואי.
  • טיפול לייזר להעלמת ורידים– זהו למעשה ניתוח הנעשה בהרדמה חלקית ובמהלכו מכניסים לתוך הווריד החולה מחט שדרכה מוכנס מוליך מתכתי ובו סיב לייזר, שלאחר מכן יבצע את פעולת הצריבה של הווריד הבולט. הכנסת המחט אל הווריד וכן הכנסת המוליך נעשות בליווי אולטרסאונד, על מנת לוודא היכן פתח הכניסה אל הווריד והיכן הוא מתחבר אל וריד גדול יותר, שהוא וריד בריא.
    צריבת הווריד למעשה מנטרלת את פעולתו ועקב כך הוא יתמוסס בתהליך איטי וייעלם תוך כמה חודשים. כשעה לאחר סיום הטיפול, יכול המטופל לחזור לביתו.
  • טיפול בחומר מטרש–הטיפול נקרא גם אקו-סקלרותרפיה -זוהי סדרת טיפולים שבמהלכם יוזרק חומר מטרש הגורם לדלקת בווריד שבעקבותיה הווריד ייעלם. זוהי שיטת טיפול חדשנית המאפשרת לסובלים מוורידים בולטים להימנע מניתוח להסרתם. ההחלמה לאחר הטיפול הינה יחסית מהירה ואורכת כמה ימים.
  • טיפול באמצעות גלי רדיו – עיקרון השיטה הוא החדרת גלי רדיו לתוך הווריד באמצעות קתטר. גלי הרדיו מחממים את הווריד מבפנים בחום מבוקר במטרה לשפר את זרימת הדם בתוכו ולהבריא אותו, בניגוד לשיטות אחרות שפורטו אשר למעשה "הורגות" את הווריד. הטיפול בשיטה זו גם קצר יותר משיטות אחרות: כרבע שעה בלבד.

מידע נוסף: העלמת ורידים בולטים בדרך הנכונה

המרכז לטיפול ואבחון ורידים ברגליים

המרכז לטיפול ואבחון ורידים ברגליים מתמחה במתן מידע בתחום טיפול ואבחון ורידים ברגליים, כל מה שרציתם לדעת על טיפול ואבחון ורידים ברגליים. המרכז מופעל על ידי צוות של אנשי מקצוע בחירים. לרשות המרכז מגוון רחב של מקורות מידע איכותיים, המיועדים להגיש לכם מידע ברור ונגיש.

אז מה היה לנו בכתבה:

תודה

פנייתך התקבלה בהצלחה ותטופל בהקדם על ידי צוות האתר! עד שנחזור אליכם, מוזמנים בינתיים לקרוא מידע נוסף באתר

לקריאת המאמר »
074-7695653
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!