כאבים ברגליים

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

טיפול ואבחון ורידים ברגליים זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לטיפול ואבחון ורידים ברגליים!

כאבי רגליים הינן תלונה נפוצה לאחר פגיעות טראומטיות, אולם קיימות גם סיבות שאינן נגרמות כתוצאה מחבלה ישירה לרגל היוצרות כאבי רגליים.

כאב רגליים עשוי להיות ביטוי של מצבים התלויים בפגיעה בעצמות, מפרקים, שרירים, רצועות ומרכיבים נוספים של הרגל דוגמת כלי דם. במקרים רבים, מצבי דלקת של הרקמות הוא התוצאה של פגיעות שונות מעין אלו, והדלקת ידועה כסיבה מובילה לכאב.

אצל חולים הסובלים מורידים בולטים ברגליים (=דליות), התלונה על כאבי רגליים תופיע בעיקר בעת עמידה ממושכת.

בזמן עמידה יותר דם מצטבר בורידי הרגליים. בחולים הסובלים מדליות, יותר דם מצטבר באופן יחסי כתוצאה מהפגיעה במסתמי הורידים ברגליים.

כמות הדם המוגברת מובילה למתח שמופעל על כלי הדם הללו והביטוי לכך הוא כאבי רגליים. זו הסיבה לכך שתחבושות אלסטיות היוצרות לחץ על פני ורידי הרגליים תקטין את כמות הכאב בחולים אלו – פחות דם יצטבר ברגליים, ולכן תהיה פחות דלקת ושיפור בתלונות החולה.

דליות הרגליים

דליות הרגליים מייצגות בעיה קלינית משמעותית, אשר אינה מסתכמת בבעיה קוסמטית בלבד. הבעיה נובעת מהעבודה שורידים בולטים ברגליים מייצגים למעשה בעיה כרונית של אי ספיקה ורידית שנוצרת בעקבות עלייה בלחץ התוך ורידי בכלי הדם האלו.

עלייה בלחץ הדם הורידי מוביל למגוון רחב של תלונות קליניות, מורידים בולטים על פני הרגליים ותלונות עוריות שונות ועד נפיחות של הרגליים והיווצרות כיבים הזקוקים להתייחסות מיוחדת.

ורידים בולטים ברגליים ואף אי ספיקה ורידית ניתנים לטיפול קונסרבטיבי באמצעות הרמת הרגליים לפרקי זמן משתנים במהלך היום ושימוש בגרביים אלסטיות.

גישה אגרסיבית יותר שמורה למקרים בהם מופעים סימנים עוריים המעידים על מצבי דלקת משמעותית יותר, חרף הטיפול הרפואי או בהופעת זיהומים המחמירים את הדלקת. סיבה נוספת יכולה להיות העדפת החולה שלבחור בגישה כירורגית – אקטיבית יותר לטיפול בבעיה.

את מרבית הטיפולים ניתן לבצע באופן אלקטיבי ללא אשפוז. מקרים הכוללים דימומים או בחשד לקרישי דם בורידים העמוקים של הרגליים, הטיפול מקבל עליונות של מקרה דחוף יותר ויידרש טיפול מיידי. במקרים אלו התמונה הכללית היא סוערת יותר ולכן יש לפעול בהתאם.

מתי לפנות לרופא?

  • מופיעה על פני הורידים אדמומיות, נפיחות, חם וכאב בעת מגע.
  • הופעת פריחה או פצעים מפושטים על פני הרגל או באזור הקרסול.
  • העור שבאזור הקרסול ובסיס השוק הוא בעל צבע שונה ונעשה עבה יותר.
  • אחד מהורידים או יותר מתחיל לדמם
  • מתפתחות תלונות המפריעות לפעילויות יום יומיות שונות.
  • ההופעה של הורידים יוצרת אצלך חוסר נוחות משמעותי עבורך.

במידה ומתפתח כאב, גם אם הוא עמום למדי, אין להתלבט בנוגע לקבלת עזרה בנושא. זאת ועוד, גם אם אין צורך בפנייה אל הרופא המטפל כיוון שהתלונות אינן משמעותיות יותר, ידוע שהתייחסות מוקדמת לבעיה, גם באם באופן שמרני כמתואר – תסייע באופן ברור להחמרת הדליות.

הבסיס הטיפולי הוא העלמת כלי הדם הפגוע. כיום ישנן טכניקות יעילות לביצוע התהליך, שלרוב ניתן לביצוע ללא הרדמה ועם החלמה מהירה.

המרכז לטיפול ואבחון ורידים ברגליים

המרכז לטיפול ואבחון ורידים ברגליים מתמחה במתן מידע בתחום טיפול ואבחון ורידים ברגליים, כל מה שרציתם לדעת על טיפול ואבחון ורידים ברגליים. המרכז מופעל על ידי צוות של אנשי מקצוע בחירים. לרשות המרכז מגוון רחב של מקורות מידע איכותיים, המיועדים להגיש לכם מידע ברור ונגיש.

אז מה היה לנו בכתבה:

תודה

פנייתך התקבלה בהצלחה ותטופל בהקדם על ידי צוות האתר! עד שנחזור אליכם, מוזמנים בינתיים לקרוא מידע נוסף באתר

לקריאת המאמר »
074-7695653
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!