מניעה וטיפול בנימים בולטים

טיפול ואבחון ורידים ברגליים זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לטיפול ואבחון ורידים ברגליים!

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

במחזור הדם בגוף האדם קיימים כלי דם רבים. הקטנים והעדינים שבהם הינם הנימים. הנימים הינם הסתעפות של כלי הדם הגדולים, ובשל רגישותם הם לעיתים מתרחבים או מתפוצצים.

נשים וגברים רבים סובלים מבעיות של התרחבת והתפוצצות הנימים. קרבת הנימים אל העור הופכת אותם לאמצעי זיהוי לבעיות שונות אשר גורמות להתרחבותם (עקב מחלות לדוגמא או בעיות בריאותיות שונות) והופכות אותם להיות "נורות אזהרה" אשר מהוות סמן לבעיה בריאותית.

בדרך כלל הופעתם של הנימים קשורה ישירות לבעיה בריאותית אולם, הופעתם יכולה להיות גם גנטית ולאו דווקא קשורה במחלה.

אבחון של הנימים וטיפול בהופעתם חשוב מאד הן כדי לשלול אפשרות לבעיה בריאותית והן כדי לתת טיפול לבעיה האסתטית הנלווית.

אבחון וייעוץ

בדרך כלל הנימים הבולטים הינם בעיה אסתטית אשר בעולם המודרני זוכה לטיפול מסור. מכונים רבים, פרטיים מציעים טיפולים של העלמת הנימים ומטפלים רק בבעיה האסתטית.

הופעת הנימים שכיחה מאד באזורי הרגליים והפנים ועל כן היא מפריעה הפרעה ויזואלית משמעותית אשר רבים מהאנשים רוצים להיפטר ממנה.

האבחון כולל בדרך כלל התייעצות עם רופא המשפחה אשר מפנה לרופאים מומחים ולבדיקות דם על מנת לאבחן את אופי הבעיה (אסתטית בלבד או רפואית ואסתטית).

במידה ומדובר בבעיה בריאותית, יטפל הרופא בבעיה. אולם לבעיה האסתטית קיימים טיפולים רבים ומהירים אשר מאפשרים חזרה מיידית לשגרה בלא כל כאב מיוחד או בעיה.

הטיפול בנימים הבולטים

הטיפול בנימים הבולטים הינו מגוון ומפותח כיום ומאפשר לכל אדם להתאים לו את הטיפול הרצוי. כאשר מתכוננים לטיפול מסוג זה יש לבחון את היקף התופעה, גיל המטופל וכן רצונו להשתמש בטיפול פולשני וכירורגי מול הרצון בטיפול לא פולשני.

הטכנולוגיה המתקדמת כיום מאשפרת לכל אדם לבחור את הטיפול הרצוי לו . קיימים טיפולי לייזר אשר במספר טיפולים מעלימים את הורידים, וכן קיימים טיפולים שונים אשר מציעים את אותה פעולה מבלי להתערב התערבות פולשנית בגוף.

האבחון מתבצע אצל הרופא ומשם יכול כל אדם לבחור אם יתבצע הטיפול בקופות החולים או במכונים הפרטיים. הטיפולים כולם אורכים כעשרים דקות ומתבצעים בלא הרדמה מיוחדת. בדרך כלל יש צורך בחזרה על הטיפול במשך שלוש או ארבע פעמים על מנת להשיג את התוצאה הרצויה.

חשוב מאד לבחור במכון מקצועי ובעל שנות ניסיון רבות ככל האפשר בתחום אשר יכול להבטיח את התוצאה המיטבית מהטיפול.

טיפול בנימים בולטים אמנם מהווה טיפול שכיח ובטוח אולם בשל חשיבותו האסתטית חשוב לסמוך בצורה מלאה על הגורם המטפל ולבחור אותו בצורה מיטבית על פי קריטריונים של ניסיון, מקצועיות ומחיר.

מניעת נימים בולטים

על אף העובדה כי נימים בולטים יכולים להיגרם כתוצאה ממחלה בריאותית בדרך כלל מדובר על תופעה אסתטית בלבד אותה חולקים רבים מהאנשים, גברים כנשים כאחד.

קיימות שיטות רבות אשר מהוות פעולת מנע לנימים בולטים. אולם חשוב לציין שגם אם כלל השיטות מבוצעות לעיתים לא ניתן למנוע את הופעת הנימים, כאשר מדובר בתופעה גנטית.

עבור נשים פעילות מונעת הינן גרביים אלסטיות אשר מקטינות למינימום את היווצרותם של כלי דם מסוג זה.

בנוסף, שמירה על משקל גוף תקין ופעילות גופנית סדירה אשר מגבירה את זרימת הדם יכולה להפחית ולמנוע את היווצרות הנימים.

רופאים ממליצים על תזונה עתירת סיבים כאמצעי נוסף בשמירה על אי היווצרות הנימים. כמו כן, הגנה מפני קרני השמש מסייעת בשמירה בעיקר על עור הפנים.

ראו גם:

מניעת דליות ברגליים

בעידן המודרני נפתח שדה שלם של רפואה אסתטית. הרצון להיות יפים יותר, צעירים יותר ולהראות טוב יותר הביא לפתיחתם של מכונים רבים אשר מציעים טיפולים אסתטיים שונים אשר בעבר כלל לא היו נפוצים.

כיום, טיפולים שונים אשר מתבצעים הודות לטכנולוגיה המתקדמת הינם שכיחים. אחד הטיפולים הפופולאריים הינו העלמת נימים. הנימים הינם כלי דם קטנים ועדינים ביותר בגוף האדם. נשים וגברים כאחד סובלים מבעיות של התרחבות או התפוצצות של כלי דם אלה במגוון אזורים בגוף.

תופעה זו נפוצה בעיקר בעקבות מחלות, הפרעות גופניות או בעיות בריאותיות. המראה החיצוני הינו סממן לבעיה שונה אשר קיימת בגוף ויכולה להיווצר מסיבות רבות ומגוונות (בעיות הורמונליות, בעיות גנטיות ועוד).

אולם, מעבר לטיפול בבעיה, חשוב לנשים וגברים רבים גם להעלים את הנימים הבולטים אשר נמצאים בדרך כלל באזור הפנים או הרגליים.

אבחון נימים בולטים

בעת זיהוי של התרחבות כלי דם או התפוצות נימים בולטים רצוי לגשת לרופא המשפחה אשר יפנה לרופא מומחה על מנת לשלול בעיות בריאותיות נוספות אשר הנימים מצביעים עליהם ומהווים נורת אזהרה.

בדרך כלל מאבחנים בעיות מסוג זה על ידי מכשיר אולטרא סאונד (בשם דופקס). סריקה באמצעות מכשיר זה נותנת אינדיקציה האם מדובר רק בבעיה אסתטית או גם בבעיה בריאותית.

שיטות טיפול להסרת נימים בולטים

אם קיים הצורך והרצון להסרת הנימים קיימות מספר דרכי טיפול אפשריות. הראשונה, סקלרותרפיה. באמצעותה ניתן להסיר את הנימים ללא כל התערבות כירורגית בגוף המטופל.

הטיפול אורך כרבע שעה, במסגרתו מוחדר לגוף חומר אשר פעולתו ממיסה את הנימים באזור הטיפול. ההמסה נראית לעין לאחר מספר ימים, והיתרון הגדול הינו החזרה לשגרה ולתפקוד עוד ביום הטיפול.

לעיתים, בימים שלאחר הטיפול  מקום הטיפול הופך אדמומי ונפוח, אולם לרוב תופעות אלה עוברות במהרה.

שיטה נוספת להעלמת הנימים הינה  IPL- הסרת נימים באמצעות אנרגיית אור. טיפול זה מסייע בהעלמת הנימים וכן גורם לחידוש העור.

מחקרים הראו שטיפול זה יעיל ב-90% מהמקרים הטיפול ומבוסס על התאמה של אורכי גל של לייזר באזור בו נמצאים הנימים הפגועים.

אורך הטיפול כמספר דקות בכל פעם, אולם יש להגיע לארבעה טיפולים לפחות על מנת להגיע לתוצאה הרצויה.

טיפול נוסף הינו הזרקת קצף לאזור הנימים הבעייתיים. טיפול זה מסייע להעלים את הנימים הבעייתיים ללא כל התערבות כירורגית בגוף המטופל.

הטיפול  מתבצע על ידי הזרקה ישירה של חומר מיוחד אשר גורם לנימים להתכווץ ולהיעלם. בדרך כלל בבחירה בטיפול זה ממליצים על שלושה טיפולים לפחות.

דרך פופולארית נוספת הינה הסרת נימים באמצעות לייזר. שיטה זו היא מהפופולאריות והידועות כיום במהלכה קרני לייזר קצרים נשלחים לאזור הטיפול.

קרני הלייזר ממיתות ובאמצעות כך מעלימות את הנימים הבעייתיים. המיקוד של קרני הליזר באזור הפגוע מבטיח כי אין כל סכנה לפגיעה באזורים אחרים בגוף.

מניעת היווצרותם של נימים בולטים

למרות שבחלק מהמקרים הנימים הבולטים נוצרים כתוצאה מבעיה גנטית או בשל מחלות שונות, קיימים גם תנאים סביבתיים אשר יכולים להפחית את היווצרות הנימים ודורשים מעט תשומת לב לתופעה.

אחד הגורמים המשפיעים על היווצרות נימים הינו חשיפה גבוהה לשמש. באמצעות הגנה מרבית משמש באמצעות מסנני קרינה שונים (קרמים להגנה מפני השמש, שימוש בכובע וכדומה).

דרך נוספת להמעיט את הנימים הבולטים הינה עיסוק בפעילות ספורטיבית (אשר מגבירה את זרימת הדם בגוף) ושמירה על משקל גוף תקין. עוד מומלץ להימנע או להגביל שימוש במלח אשר מגביר את התרחבות הורידים והנימים.

מניעה וטיפול בנימים בולטים

המרכז לטיפול ואבחון ורידים ברגליים

המרכז לטיפול ואבחון ורידים ברגליים מתמחה במתן מידע בתחום טיפול ואבחון ורידים ברגליים, כל מה שרציתם לדעת על טיפול ואבחון ורידים ברגליים. המרכז מופעל על ידי צוות של אנשי מקצוע בחירים. לרשות המרכז מגוון רחב של מקורות מידע איכותיים, המיועדים להגיש לכם מידע ברור ונגיש.

אז מה היה לנו בכתבה: