שיטות טיפול להעלמת נימים בולטים

טיפול ואבחון ורידים ברגליים זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לטיפול ואבחון ורידים ברגליים!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו עוד היום!

בעידן המודרני נפתח שדה שלם של רפואה אסתטית. הרצון להיות יפים יותר, צעירים יותר ולהראות טוב יותר הביא לפתיחתם של מכונים רבים אשר מציעים טיפולים אסתטיים שונים אשר בעבר כלל לא היו נפוצים.

כיום, טיפולים שונים אשר מתבצעים הודות לטכנולוגיה המתקדמת הינם שכיחים. אחד הטיפולים הפופולאריים הינו העלמת נימים. הנימים הינם כלי דם קטנים ועדינים ביותר בגוף האדם. נשים וגברים כאחד סובלים מבעיות של התרחבות או התפוצצות של כלי דם אלה במגוון אזורים בגוף.

תופעה זו נפוצה בעיקר בעקבות מחלות, הפרעות גופניות או בעיות בריאותיות. המראה החיצוני הינו סממן לבעיה שונה אשר קיימת בגוף ויכולה להיווצר מסיבות רבות ומגוונות (בעיות הורמונליות, בעיות גנטיות ועוד).

אולם, מעבר לטיפול בבעיה, חשוב לנשים וגברים רבים גם להעלים את הנימים הבולטים אשר נמצאים בדרך כלל באזור הפנים או הרגליים.

אבחון נימים בולטים

בעת זיהוי של התרחבות כלי דם או התפוצות נימים בולטים רצוי לגשת לרופא המשפחה אשר יפנה לרופא מומחה על מנת לשלול בעיות בריאותיות נוספות אשר הנימים מצביעים עליהם ומהווים נורת אזהרה.

בדרך כלל מאבחנים בעיות מסוג זה על ידי מכשיר אולטרא סאונד (בשם דופקס). סריקה באמצעות מכשיר זה נותנת אינדיקציה האם מדובר רק בבעיה אסתטית או גם בבעיה בריאותית.

שיטות טיפול להסרת נימים בולטים

אם קיים הצורך והרצון להסרת הנימים קיימות מספר דרכי טיפול אפשריות. הראשונה, סקלרותרפיה. באמצעותה ניתן להסיר את הנימים ללא כל התערבות כירורגית בגוף המטופל.

הטיפול אורך כרבע שעה, במסגרתו מוחדר לגוף חומר אשר פעולתו ממיסה את הנימים באזור הטיפול. ההמסה נראית לעין לאחר מספר ימים, והיתרון הגדול הינו החזרה לשגרה ולתפקוד עוד ביום הטיפול.

לעיתים, בימים שלאחר הטיפול  מקום הטיפול הופך אדמומי ונפוח, אולם לרוב תופעות אלה עוברות במהרה.

שיטה נוספת להעלמת הנימים הינה  IPL- הסרת נימים באמצעות אנרגיית אור. טיפול זה מסייע בהעלמת הנימים וכן גורם לחידוש העור.

מחקרים הראו שטיפול זה יעיל ב-90% מהמקרים הטיפול ומבוסס על התאמה של אורכי גל של לייזר באזור בו נמצאים הנימים הפגועים.

אורך הטיפול כמספר דקות בכל פעם, אולם יש להגיע לארבעה טיפולים לפחות על מנת להגיע לתוצאה הרצויה.

טיפול נוסף הינו הזרקת קצף לאזור הנימים הבעייתיים. טיפול זה מסייע להעלים את הנימים הבעייתיים ללא כל התערבות כירורגית בגוף המטופל.

הטיפול  מתבצע על ידי הזרקה ישירה של חומר מיוחד אשר גורם לנימים להתכווץ ולהיעלם. בדרך כלל בבחירה בטיפול זה ממליצים על שלושה טיפולים לפחות.

דרך פופולארית נוספת הינה הסרת נימים באמצעות לייזר. שיטה זו היא מהפופולאריות והידועות כיום במהלכה קרני לייזר קצרים נשלחים לאזור הטיפול.

קרני הלייזר ממיתות ובאמצעות כך מעלימות את הנימים הבעייתיים. המיקוד של קרני הליזר באזור הפגוע מבטיח כי אין כל סכנה לפגיעה באזורים אחרים בגוף.

מניעת היווצרותם של נימים בולטים

למרות שבחלק מהמקרים הנימים הבולטים נוצרים כתוצאה מבעיה גנטית או בשל מחלות שונות, קיימים גם תנאים סביבתיים אשר יכולים להפחית את היווצרות הנימים ודורשים מעט תשומת לב לתופעה.

אחד הגורמים המשפיעים על היווצרות נימים הינו חשיפה גבוהה לשמש. באמצעות הגנה מרבית משמש באמצעות מסנני קרינה שונים (קרמים להגנה מפני השמש, שימוש בכובע וכדומה).

דרך נוספת להמעיט את הנימים הבולטים הינה עיסוק בפעילות ספורטיבית (אשר מגבירה את זרימת הדם בגוף) ושמירה על משקל גוף תקין. עוד מומלץ להימנע או להגביל שימוש במלח אשר מגביר את התרחבות הורידים והנימים.

המרכז לטיפול ואבחון ורידים ברגליים

המרכז לטיפול ואבחון ורידים ברגליים מתמחה במתן מידע בתחום טיפול ואבחון ורידים ברגליים, כל מה שרציתם לדעת על טיפול ואבחון ורידים ברגליים. המרכז מופעל על ידי צוות של אנשי מקצוע בחירים. לרשות המרכז מגוון רחב של מקורות מידע איכותיים, המיועדים להגיש לכם מידע ברור ונגיש.

אז מה היה לנו בכתבה:

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

תודה

פנייתך התקבלה בהצלחה ותטופל בהקדם על ידי צוות האתר! עד שנחזור אליכם, מוזמנים בינתיים לקרוא מידע נוסף באתר

לקריאת המאמר »
072-3950397
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!
דילוג לתוכן